9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

Takdir Teşekkür Hesaplama

TYT-AYT (YKS) Puan Hesaplama

Puan Hesaplamaları

9. Sınıf Yazılı Soruları

9. Sınıf Konuları ve Müfredatı

AYT Deneme Sınavları PDF İndir (2019)

TYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

9-10-11. Sınıflar Bursluluk Sınavı Soruları 2019

9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Meb (2020-2021)

  1. sınıf ders ortalama hesaplama üzerine hazırladığımız bu sayfada hem dönem sonu ortalamanızı, hem de takdir – teşekkür durumunuzu hesaplayabilirsiniz. Aracımız 2020 – 2021 eğitim – öğretim yılına uygun şekilde hazırlanmış olup, e-okul ile aynı sonucu sağlamaktadır.

9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

İlkokul puanlama hesap aracına nazaran 9. sınıf ders ortalama hesaplama aracı farklıdır. Burada her öğrenci ders sayısını kendisi seçmeli, ayrıca haftalık ders saatini de girerek, karşısına puanını yazmalıdır.

Eğer tüm sonuçlarınızı doğru bir şekilde yazarsanız, alacağınız sonuçlar e-okul notlarınız ile eşdeğer olacaktır. Notlarınızda küçük bir hata dahi olursa puanın değişeceğini unutmayın.

9. Sınıfta Ağırlıklık Ortalama, Takdir Teşekkür Nasıl Hesaplanır?

Eğer takdir mi yoksa teşekkür mü alacağınızı merak ediyorsanız, ilk olarak 9. sınıf ders ortalama hesaplama yapmanız gerekir. Bunun için her dersin, tek tek puan ortalaması alınır. Sonrasında ise haftalık ders saati ile çarpımı yapılır.

Tüm bu işlemler ardından elde edilen çarpım sonucu; tüm derslerin haftalık ders saatlerinin toplamına bölünür. Karşınıza gelecek olan sonuç, öğrencinin ağırlıklı dönem ortalamasıdır.

  1. sınıfta takdir ve teşekkür almanın koşulları da ilkokuldan farklıdır. Burada öğrencilerden, her dersten 50,00 aşağısında puan almaması istenir. Bu koşulu yerine getiren her öğrenci, takdir ya da teşekkür almaya hak kazanabilir.

Bu öğrenciler arasından, kime belge verileceği de ağırlıklı dönem ortalamasına göre yapılır. Eğer öğrencinin puan ortalaması 70,00 – 84,99 arasında ise alacağı belge teşekkür belgesidir. 85,00 ve üzerinde puana sahip öğrencilere ise takdir belgesi verilir.

Ayrıca takdir ve teşekkür almada yuvarlama metodu kullanılmamaktadır. Dolayısıyla      69,50-69,99  ile 84,50-84,99 arasında puana sahip olan öğrencilere yuvarlama uygulanmaz.

Başa dön tuşu