8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

Takdir Teşekkür Hesaplama

LGS Deneme Sınavı PDF İndir

LGS Puan Hesaplama

Puan Hesaplamaları

8. Sınıf Yazılı Soruları

8. Sınıf Konuları ve Müfredatı

8. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2020

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

  1. sınıf takdir teşekkür hesaplama 2021 için hazırladığımız bu sayfada, içerisinde bulunduğumuz eğitim – öğretim yılında takdir teşekkür durumunuzu hesaplayabilir, hesaplamada nelerin dikkate alındığını öğrenebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız aracımız e-okul sistemleri ile uyumlu olup, günceldir.

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

  1. sınıf takdir teşekkür hesaplama 2021 aracını kullanan öğrencilerin ve velilerin ilk yapması gereken, derslerin karşısına o dönemin ders ortalamasını girmektir. Hem zorunlu ve seçmeli dersleri doldurduktan sonra alt kısımda bulunan hesapla butonunu kullanarak, anında sonuç alabilirsiniz.

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Aracı E-Okul İle Aynı Mı?

  1. sınıf takdir teşekkür hesaplama 2021 aracı, Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul ile aynı sonuçları sağlar. Bunun için tüm notlarınızı, doğru girmeniz şartı vardır. Eğer yanlış girerseniz, alacağınız sonuçlar e-okul notlarınızdan farklılık gösterir.

8. Sınıf Seçmeli Dersler Etkili Mi?

Öğrencilerin alacağı takdir ya da teşekkür üzerinde seçmeli dersler etkilidir. Zira bunlar ağırlıklı dönem ortalaması, yılsonu başarı puanı ve haftalık ders saatlerini etkiler. Bu nedenle 8. sınıf takdir teşekkür hesaplama 2021 yaparken, aldığınız seçmeli dersleri ve kaç puan olduğunu belirtmelisiniz.

8. Sınıfta Takdir Teşekkür Nasıl Alınır?

Takdir veya teşekkür belgelerinin alım şartları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. MEB, öğrencilere bu belgelerin verilmesinde bazı ön koşullar koymuştur. Bunlardan ilki, öğrencilerin sahip oldukları Türkçe notudur. Bu not, 55,00 aşağısında olmamalıdır. Koşul gerçekleşmişse, ikinci şart da diğer derslerden 45,00 aşağısında notun bulunmamasıdır. Bu her öğrenci için geçerlidir.

Teşekkür belgesi puanı 70,00 – 84,99 arasında olan öğrencilere, takdir ise puanı 85 üzeri olan öğrencilere teslim edilir. Öğrencilerin dönem ortalamalarına yuvarlama yapılmamaktadır.

Başa dön tuşu