7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

Takdir Teşekkür Hesaplama

LGS Deneme Sınavı PDF İndir

LGS Puan Hesaplama

Puan Hesaplamaları

7. Sınıf Yazılı Soruları

7. Sınıf Konuları ve Müfredatı

7. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2019

7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

Platformumuzda bulunan bu sayfada, 7. sınıf takdir teşekkür hesaplama hakkında bilmeniz gereken bazı bilgilerile hesaplama aracını paylaştık. Hesaplayıcımız 2020 – 2021 sistemine göre güncel olup, kolay bir şekilde kullanmanıza imkân verir.

7. Sınıf Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

7.sınıf takdir teşekkür hesaplama aracını kullanırken, öncelikle her dersin karşısına, o dersin ortalamasını girmeniz gerekiyor. Zorunlu dersleri doldurduktan sonra, seçmeli derslerden de buna yönelik seçimler yaparak, karşı tarafına puan ortalamasını girmeniz gerekiyor.

Tüm girdiğniz bilgilerden eminseniz, ekranda gördüğünüz “hesapla” butonunu kullanarak, gerekli hesaplamaları hemen yapabilirsiniz.

7. Sınıf İçerisinde Alınan Seçmeli Dersler Dönem Ortalamasını Etkiliyor Mu?

  1. sınıf okuyan öğrencilerin aldıkları seçmeli derslerden dönem sonunda elde ettikleri ortalama, ağırlıklı dönem ortalamasını etkiliyor. Böylece hem yılsonu başarı puanı, hem de haftalık ders saati etkilenmiş oluyor.

7. Sınıfta Takdir Teşekkür Nasıl Verilir?

İlköğretim 7. sınıfta olan öğrencilere takdir ve teşekkür belgeleri verilirken bazı ön koşullar ve şartlar da bulunuyor. Belge almak isteyen öğrencilerin, bunlara dikkat etmesi gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından belirlenen koşullara göre, belge verilecek öğrencilerin Türkçe dersine bakılarak 55,00 altında olmamasına dikkat ediliyor.

Bu koşul sağlandıktan sonra, diğer derslere bakılarak burada da 45,00 aşağısında not olmamasına özen gösteriliyor. 7. Sınıf takdir teşekkür hesaplama ise bu ön koşullar ardından yapılıyor.  Ardından takdir ve teşekkür belgesi verilecek öğrencileri belirlemek için, onların ağırlıklı puan ortalamasına bakılıyor.

Teşekkür belgesi ağırlıklı not ortalaması 70,00 – 84,99 arasında olan öğrencilere, takdir ise 85 üzeri öğrencilere veriliyor. Bu hesaplamada yuvarlama yapılmadığı için, not ortalaması 69,50 – 69,99 olan öğrenciler teşekkür, 84,50 – 84,99 arası öğrenciler takdir belgesi alamıyor.

 

Başa dön tuşu