6.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

6.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2019-2020)

Takdir Teşekkür Hesaplama

LGS Puan Hesaplama

Puan Hesaplamaları

LGS Deneme Sınavı PDF İndir

6. Sınıf Yazılı Soruları

6. Sınıf Konuları ve Müfredatı

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2019

6.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

  1. sınıf takdir teşekkür hesaplama 2020 2021 üzerine hazırladığımız bu sayfada, içerisinde bulunduğumuz eğitim – öğretim yılına ait hesaplama aracını ve takdir – teşekkür belgelerine dair bir takım bulabilirsiniz.

6.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB

Aracı kullanmak için her karşısında bulunan boş kutucuğa o dersin ortalamasını yazmanız gerekiyor. Nasıl yapmanız gerektiği de sayı ile yan tarafta bulunuyor. Tüm dersleri girdikten sonra seçmeli dersleri de aynı şekilde belirtmeniz gerekiyor.

Tüm notlarınızı girdikten sonra hesapla düğmesine bastığınızi sistem 6. sınıf takdir teşekkür hesaplama 2020 2021 üzerinden gerekli hesaplamaları yaparak, ekrana getiriyor.

6. Sınıf Ortalama ve Takdir – Teşekkür Hesaplama

  1. sınıf takdir teşekkür hesaplama 2020 2021 için öncelikle her dersin puan ortalaması alınıyor. Sonrasında ortalama ele alınarak, dersin haftalık ders saati karşısında çarpılıyor.

Derslerin haftalık ders saatleri toplanarak, sonrasında elde edilen çarpım sonuçları ile bölüm işlemleri yapılıyor. Burada çarpım, toplama bölünüyor. Böylece elde edilen sonuç, öğrencinin ağırlıklı dönem ortalamasını sağlıyor.

Takdir teşekkür belgesi almak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından getirilen bazı kurallar bulunuyor. Buna göre 6. sınıf öğrencilerinin Türkçe dersinin 55,00’ın aşağısında olmaması gerekiyor. Ayrıca diğer derslere de bakılarak, burada 45,00 aşağında not olmamasına dikkat ediliyor.

Her iki koşulu sağlayan öğrenci, takdir ve teşekkür belgesi almak için aday oluyor.  Ardından öğrencilerin ağırlıklı puan ortalamalarına bakılarak, notu 70,00 – 84,99 içerisinde olan öğrencilere teşekkür belgesi, notu 85,00 ve üzeri bulunan öğrencilere ise takdir veriliyor.

Seçmeli Ders Notları Ortalamayı Etkiliyor Mu?

  1. sınıfta tercih edilen seçmeli derslerden gelen notlar, öğrencilerin ağırlıklı dönem ortalamasını etkiliyor. Böylece yılsonu başarı puanıyla haftalık ders saati de etkileniyor.
Başa dön tuşu