Kazanım Kavrama Testleriİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

5. Sınıf Matematik Kazanım Testleri ve Cevapları

5. Sınıf Matematik Kazanım Testleri ve Cevapları

5. Sınıf Matematik Kazanım Testleri ve Cevapları adlı bu sayfamızda sizlere 5. Sınıf Matematik Kazanım Testleri ve Cevapları derledik. Aşağıda 5. Sınıf Matematik Kazanım Testleri ve Cevaplarını indirmek için 5. Sınıf Matematik Kazanım Testleri ve Cevapları linkine tıklamanız 5. Sınıf Matematik Kazanım Testleri ve Cevaplarını indirmek için yeterli olacaktır.

Kazanım Kavrama Testleri Nedir?

Uzman öğretmenlerce yazılıp, akademisyenler tarafından kontrol edilerek hazırlanan okul başarı seviyesini yükseltmeyi ve okulları merkezi konuma getirmeyi hedefleyen kavrama testlerine kazanım testleri denir.

Amaç; sene boyunca işlenen ünitelerden öğrencilerin bilgi seviyelerinin ne ölçüde arttığını belirleyebilmektir.

– 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıflar ile lise mezunları için bütün sınıf düzeylerinde MEB tarafından hazırlanmıştır.

– Test ve içeriği müfredatla bağlantılı olarak hazırlanmış olup, öğrencilerin performanslarını belirleme de önemli bir yere sahiptir. Liselere ve ya üniversitelere geçişte öğrenci adaylarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

– Yayımlanan kazanım testlerinin telif hakkı tamamen ÖDSGM’ ye (Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü) aittir.

– Testlere ait cevap anahtarları testin içeriğinde mevcuttur.

– Tamamen yıllık planlara göre hazırlanıp, ders müfredatıyla bağlantılı olarak düzenlenir.

– Kazanım testleri, ülkemizin farklı yerleşim bölgelerinde sosyal-kültürel ve ekonomik açıdan eşit şartlar taşımayan öğrenci ve velilerimizin rahatlıkla faydalanabileceği bir uygulama haline gelmiştir. Her kesim insanın kolayca ulaşabileceği testlerdir.

– Öğrencilerin yorum becerilerini, analiz etme ve bilgi seviyelerini ölçmeye dayalı olan kazanım testleri akademik başarılarına da katkı sağlamaktadır. Her kesim insanın faydalanabildiği, çözümleri mevcut ve seviyelerini belirleyebildiği oldukça faydalı testlerden oluşmaktadır. Bu sebeple veli denetiminde rahatlıkla kontrol edilip test çözmek olanak haline getirilmiştir.

– Öğrenci adaylarının düzenli çalışmasını, planlı, programlı olmasını gerektirdiği eğitim-öğretim hayatları boyunca fırsat eşitliği sağlayan en uygun içeriklere ve testlere sahiptir. Bu yüzden kazanım kavrama testleri seviye belirlemedeki en kolay yol gösterici testlerdendir.

Genel olarak kazanım kavrama testleri, ders çalışmayı ve test çözmeyi öğrencilerin korkulu rüyası haline getiren sistemi kaldırıp tamamen öğrenci merkezli ve öğrenci adaylarına hitap eden, test çözmeyi sevdiren, seviyelerini belirleyen testler halini almıştır.

Her kesim insanın rahatlıkla ulaşabilmesi, fırsat eşitliği sağlaması, ücretsiz olup, çözümlerinin mevcut olması en büyük kolaylıkları arasındadır. Bu sebeple öğrenci adaylarının derslerden istenilen verimi alması için kazanım kavrama testlerini çözmeleri öğrenciler için son derece faydalı ve güzel olacaktır.
 

5. Sınıf Matematik Kazanım Testleri İndir

5. Sınıf Matematik Kazanım Test Cevapları İndir
 

İlginizi Çekebilecek Konular

Güncel Yazılı Soruları

Lgs Puan Hesaplama MEB (2019-2020)

LGS Deneme Sınavı PDF İndir

2020 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)

TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2019)

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

Lgs Puan Hesaplama MEB

Takdir Teşekkür Hesaplama

TYT Konuları ve Soru Dağılımları

AYT Konuları ve Soru Dağılımları

9-10-11. Sınıflar Bursluluk Sınavı Soruları 2019

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu