Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

5. Sınıf Konuları ve Müfredatı (2021-2022)

5.Sınıf Konuları ve Müfredatı her derse göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca bunlar birinci ve ikinci dönem de farklı bir şekilde incelenmektedir. Bu nedenle öğrencilerin de buna göre ayrı ayrı incelemesi, derslere de böylece hazırlanması gerekir.

Müfredat içerisinde bulunan dersler incelendiğinde 5. Sınıf Konuları ve Müfredatı içinde şunların yer aldığı görülmektedir.

» 5. Sınıf Türkçe Konuları

» 5. Sınıf Matematik Konuları

» 5. Sınıf Fen Bilimleri Konuları

» 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Konuları

» 5. Sınıf İngilizce Konuları

 » 5. Sınıf Din Kültürü Konuları

Bunların hepsi hafta içerisinde farklı ders saatlerine sahiptir. Bunları bilirseniz, 5. Sınıf Konuları ve Müfredatı ders programınızı daha iyi hazırlayabilirsiniz.

5. Sınıf Konuları ve Müfredatı Haftalık Ders Programı

 1. Sınıf Konuları ve Müfredatı haftalık ders programı her ders için farklılık göstermektedir. Ancak bunlar her ders için şu şekildedir;
 2. Türkçe: 6 Ders Saati
 3. Matematik: 5 Ders Saati
 4. Fen Bilimleri: 4 Ders Saati
 5. Sosyal Bilgiler: 3 Ders Saati
 6. İngilizce: 3 Ders Saati
 7. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: 2 Ders Saati
 8. Müzik: 1 Ders Saati
 9. Beden Eğitimi ve Spor: 2 Ders Saati
 10. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım: 2 Ders Saati
 11. Sınıf Konuları ve Müfredatı haftalık ders programı bu şekildedir. Ancak bunlar farklı güne yayılmaktadır. Bunlar zorunlu dersler olup toplam 29 saattir.

Ancak seçmeli dersler eklendiği zaman 35 saate çıkmaktadır. 5. Sınıf Konuları ve Müfredatı seçmeli dersler bakımından her okulda farklılaşabildiği için öğrencilerin buna göre incelemesi yapılabilir.

5. Sınıfta Hangi Konular Çıkacak?

 1. sınıfta hangi konular çıkacak? Sorusu incelendiğinde her dersin müfredatının farklı olduğu görülmektedir. Bu nedenle 5. Sınıf Konuları ve Müfredatı için MEB resmi sitesi üzerinden bilgi edinilebilir.

Sonuç

Sonuç olarak 5. Sınıf Konuları ve Müfredatı bilinirse, derslere daha iyi çalışılabilir. Böylece önceden hazırlık yapabilir, daha fazla verim alabilirsiniz. Müfredat her derste birinci ve ikinci dönem farklılaştığı için MEB sitesinden ayrıntılı bilgi elde edilebilir.

5. Sınıf Yazılı Soruları

5. Sınıf Bursluk Sınavı Soruları 2019

5. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2019

5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

Lgs Puan Hesaplama MEB

Takdir Teşekkür Hesaplama

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu