4. Sınıf Türkçe Yazılı Soruları ve Cevapları

 • 4. Sınıf Türkçe Yazılı Soruları ve Cevapları

  Bu sayfamızda sizlere 4. Sınıf Türkçe 1. Dönem Yazılı Soruları ve 4. Sınıf Türkçe 2. Dönem Yazılı Soruları hazırladık bazı yazılı sorularının cevapları da paylaşılmıştır. İstediğiniz dönemin yazılı soruların linklerine tıklayarak İndirme sayfalarına yönlendirileceksiniz.

  » 4. Sınıf Türkçe 1. Dönem 1. Yazılı Soruları
  » 4. Sınıf Türkçe 1. Dönem 2. Yazılı Soruları
  » 4. Sınıf Türkçe 1. Dönem 3. Yazılı Soruları
  » 4. Sınıf Türkçe 2. Dönem 1. Yazılı Soruları
  » 4. Sınıf Türkçe 2. Dönem 2. Yazılı Soruları
  » 4. Sınıf Türkçe 2. Dönem 3. Yazılı Soruları

  4. Sınıf Yazılı Soruları

  Yazılı Soruları Nasıl Hazırlanır?

  Bilgiyi, beceriyi sınama adı altında, belirli üniteler ardından yapılan değerlendirme sınavlarına yazılı soruları denir.

  Eğitim-Öğretim hayatımız boyunca birçok sınava tabi tutuluyoruz. Bu sınavlar hayatımızın büyük bir bölümünü oluştururken aynı zamanda bize önemli katkılar da sağlamaktadır. Mevzuatta yer alan ve deneyimli öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan yazılı soruları; öğrencilerimizin bilgi birimini, yeteneklerinin hangi yönde daha baskın olduğunu, yeteneklerini keşfetmesini sağlayan, hayata hazırlayan önemli sorular bütünüdür.

  Yazılı sorularını; günlük hayatımızın birer parçası gibi düşünüp, okul sonrası kısa bir ders tekrarı yaparak hayatımıza yerleştirmemiz mümkündür. Neden mi? Çünkü işlenen konular arttıkça ve ders tekrarı yapılmayıp, kısa notlar tutulmayınca, yazılı günü gelip çatınca öğrencilerin kabusu haline gelebiliyor yazılı soruları. Bu yüzden unutulmamalıdır ki dersler sonrası kısa tekrarlar yapıp günün sonunda altını çizdiğimiz yerleri gözden geçirmemizde önemli bir yararı var ve bu bizi başarıya daha kolay götürür.

  Yazılı sorularına çalışırken dikkat edeceğimiz en önemli nokta şudur ki en önemlisidir: Sorular mutlaka işlenen ünitelerden sorulacaktır. Her üniteden yaklaşık iki ya da üç soru sorulabileceği mantığı vardır. Öğretmenlerimiz genellikle hangi üniteye daha çok ağırlık vermemiz gerektiğini dersi anlatırken mutlaka söyler ve çalışmalarımızı yaparken dikkate almamız gerektiğini belirtir. Bizden istenen öğretmenlerimizi derslerde dinleyip önemli gördüğü yerleri işaretleyip not almaktır. Sonra da bu notları kısa bir tekrar ederek zihnimizde yer edinmesini sağlamaktır. Unutmamak gerekir ki hiçbir öğretmenimiz, anlattıkları dersin notlarının ezberlenmesini istemez. Kısacası ezbere dayalı bir eğitim sistemini savunmaz. Ezberlenilen notların bir süre sonra unutulduğunu, kalıcı olmadığını bu yüzden daha çok öğrenmeye dayalı bir sistemin olması gerektiği konusunu belirtmek gerekir. Öğretmen-öğrenci işbirliği içerisinde, eğitim-öğretim yılı içerisinde sınavlara hazırlanmak siz değerli öğrencilerimizin çabası ile mümkündür.
  Güncel Yazılı Soruları

  Lgs Puan Hesaplama MEB (2020-2021)

  LGS Deneme Sınavı PDF İndir

  2020 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)

  TYT Deneme Sınavları PDF İndir (2021)

  AYT Deneme Sınavları PDF İndir

  Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

  Lgs Puan Hesaplama MEB

  4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

  Takdir Teşekkür Hesaplama

No comment