Önemli Günler ve Haftalar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Konuşma Örneği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Konuşma Örneği

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Kış biter, bahar gelir. Baharla birlikte neler gelmez ki… Güneş doğayı ısıtınca renk renk çiçekler açar. Kuzular kırlarda zıplar, oynar. Kuşlar cıvıl cıvıl şarkı söyler. Kırlar, ağaçlar yemyeşil olur. Baharla birlikte başka ne gelir? 23 Nisan gelir. 23 Nisan’la bahar daha da güzelleşir.

23 Nisan’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarız. O gün tüm çocuklar, en güzel giysilerini giyer. Şenliklere katılır, eğlenir.

Çocuk Bayramı’nda her yer bayraklarla, renkli kağıtlarla,fenerlerle süslenir. Okullarda, meydanlarda büyük şenlikler yapılır. Çocuklar şarkı söyler, oyun oynar, dans eder, şiir okur. Çocuk Bayramı’na başka ülkelerin çocukları da katılır. Türk çocukları ile arkadaş olurlar. Kendi dillerinde şarkı söyler, oyun oynarlar.

Büyük Atatürk, çocukları çok severdi. Biz dünyaya gelmeden çok önce yurdumuza düşmanlar girmişti. Atatürk Büyük Millet Meclisini kurdu. O gün, 23 Nisan’dı. Atatürk, düşmanları yurdumuzdan çıkardı. Yeni bir ülke kurdu. O güzel 23 Nisan gününü çocuklara bayram olarak armağan etti.

Yaşasın Atatürk’ ümüz! Yaşasın tüm dünya çocukları!
Yaşasın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı!

⇒ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Diğer Yazılar İçin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu