Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Adana’nın Çukurova ilçesinde yer alan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, Adana’da yer alan öğrenciler tarafından tercih edilen liseler arasında yer almaktadır. İlkokul hayatının sona ermesi ile birlikte başlayan lise eğitim dönemi, hemen hemen bütün öğrenciler tarafından uygulanmaktadır. Eğitimlerini kaliteli bir şekilde tamamlamak ve mesleki hayata adım adım yaklaşmak isteyen öğrenciler, lise eğitimi alma durumundadır.

Verdiği eğitim kapsamında pek çok öğrenciye alan seçme hakkı tanıyan ve her alanda pek çok başarılı öğrenci yetiştiren 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, son 4 yıldır eğitim veren bir lise olarak bilinmektedir. Yeni bir lise olmakla birlikte pek çok etkinlik düzenlemesi ve bilimsel aktivitelere katılması da dikkat çeken detaylar arasında yer almaktadır.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Hakkında

Adana’da ikamet eden ve lise dönemine geçen pek çok öğrenci, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi hakkında detaylı inceleme yapmaktadır. Okula ait olan web sitesini ziyaret ederek pek çok bilgi edinmek mümkündür. Bahsi geçen okul hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

  • İlçe merkezine 2 km uzaklıkta ve ilk merkezine 10 km uzaklıktadır.
  • Halk otobüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir.
  • Yabancı dil eğitimi için İngilizce dili kullanılmaktadır.
  • 08.20-15.30 saatleri arasında eğitim vermektedir.
  • Yaklaşık 700 öğrenciden oluşan bir kontenjana sahiptir.
  • e-twinning ve TUBİTAK projelerine katılmıştır.
  • Öğretmen kadrosu 51 kişiden oluşmaktadır.

Sıralanan bu bilgiler dahiline 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi hakkında bilgi edinmek mümkündür. Aynı zamanda okul ile iletişime geçerek merak ettiğiniz tüm sorulara cevap alabilirsiniz.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi İletişim

Adana’da yer alan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, iletişim bilgileri dahilinde de merak edilen liseler arasındadır. Bahsi geçen lisede eğitim almaya hak kazanan öğrenciler, merak ettikleri sorulara yanıt alabilmek adına sunulan iletişim yöntemlerini denemektedir.

Okulu ziyaret etmek, başlıca uygulanan iletişim şekli olsa da bununla birlikte mail göndermek veya telefon ile iletişim sağlamak da uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Okulun resmi web sitesini ziyaret ederek burada sunulan iletişim bilgileri doğrultusunda okul ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu