12. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

12. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

Lise son olarak da bilinen lise 4. sınıflara yönelik hazırladığımız bu sayfada, 12. sınıf takdir teşekkür hesaplama aracını sizlere sunuyoruz. Eğer lisenin son sınıfında da belge almak istiyorsanız, aracımızı kullanarak hesaplama yapabilirsiniz. Sistemimiz güncel olup 2020 – 2021 sistemine uyumlu vaziyette çalışmaktadır. Eğer notlarınızı doğru, eksiksiz girerseniz, e-okul ile eşdeğer sonuçları görmeniz mümkündür. Aksi durumda puanlarınız arasında fark gözlemlenir.

Araç Nasıl Kullanılır?

  1. sınıf takdir teşekkür hesaplama aracını kullanırken öncelikli şekilde toplam kaç tane dersiniz giriyorsa, bunu seçmelisiniz. Ardından tüm derslerinizi teker teker belirtin. Sonrasında da o derse haftada kaç saat girdiğinizi yazarak, aldığınız puanı doldurun. Daha pratik kullanım için ders adlarını doğru girmek yardımcı olacaktır.

Ardından tüm bilgileri kontrol ettiğiniz emin olun. Zira bir hata varsa, alacağınız sonuç farklı olur. Kontrolleri yaptıktan sonra hesapla butonuna tıklamanız yeterlidir.

12. Sınıfta Takdir ve Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

  1. sınıfta takdir teşekkür hesaplama, tıpkı lisenin önceki sınıflarında olduğu gibidir. Burada da derslerin ortalaması belirlendikten sonra haftalık ders saatine çarpımı gerçekleştirilir. Neticesinde elde edilen sonuç da haftalık ders saatlerinizin toplamına bölümü yapılır.

Bunun sonucunda elde edeceğiniz sayı, o dönemde sahip olacağınız ağırlıklı dönem ortalamasıdır. Takdir teşekkür bunun üzerinden verilmekte olup, bunun bir takım ön koşulları mevcuttur. Bu almış olduğunuz hiçbir dersin 50,00 aşağısında olmamasıdır.

Takdir teşekkür hesaplanırken teşekkür için 70,00 – 84,99; takdir için 85 üzeri şartı vardır. Öğrencinin ağırlıklı not ortalaması kaçsa, buna göre belgesi takdim edilir. Ancak yuvarlama sistem içerisinde bulunmaz.

Dolayısıyla puanınız 69,50 – 69,99 sınırındaysa teşekkür alamazsınız. Ağırlıklı not ortalamanız 84,50 – 84,99 arasında ise takdir alamazsınız.

Başa dön tuşu