11. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama MEB (2020-2021)

11. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Meb (2020-2021)

Lise 3 öğrencileri için hazırladığımız bu sayfada, kullanabileceğiniz pratik bir 11. sınıf takdir teşekkür hesaplama aracı ve bilmeniz gereken bazı bilgileri paylaştık. Sunduğumuz aracımız 2020 – 2021 eğitim öğretim dönemi sistemi ile uyumlu olup, e okul sistemi ile aynı sonuçları gösterir. Ancak bunun için önce tüm ders notlarınızı, hatasız vaziyette doğru girmeniz gerekir. Eğer herhangi bir notunuzu eksik ya da yanlış girerseniz, ekranda göreceğiniz sonuç da farklı olacaktır.

11. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

Lise 3. sınıf öğrencileri 11. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama için ilk olarak derslerin puan ortalamalarına bakılır. Ortalama üzerinden derslerin; haftalık ders saatiyle çarpımı gerçekleştirilir. Sonrasında buradan çıkan sonucun ise haftalık ders saati toplamına bölümü yapılır.

İşlemlerin neticesinde ise bir lise 3. sınıf öğrencisinin, ağırlıklı dönem ortalaması elde edilir. Bu ortalama üzerinden takdir ve teşekkür alınır.

11. Sınıf Takdir Teşekkür

  1. sınıfta takdir teşekkür alımı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bazı şartlar çerçevesinde yapılır. Buna göre belge almak isteyen her öğrenci, hiçbir dersini 50,00 aşağısına indirmemelidir. Sonrasında ise öğrencilerin ağırlıklı dönem ortalamasına bakılır. Eğer burada görülen puan 70,00 – 84,99 arasında ise teşekkür, 85 puan üzeri ise takdir belgesi sunulur.

11. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Yapılırken Yuvarlama Var Mıdır?

Öğrencilerin hangi belgeyi, hangi koşulda alacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenir. MEB yönetmeliklerine göre teşekkür belgesi verilecek öğrencilerin puanı 70,00 ve bunun üzeridir.  Takdir ise 85 ile bunun üzerinde puana sahip olan öğrencilere verilir.

Burada yuvarlama uygulanmadığı için 69,50 – 69,99 arasında puana sahip olanlar teşekkür belgesi, 84,50 – 84,99 arasında puana sahip olanlar takdir belgesi alamaz.

Başa dön tuşu