Araştırmaİlk, Orta Öğretim ve Lise Sınıfları

10. Sınıf Fizik DYK Kurs Planı 2022-2023

10. Sınıf Fizik DYK Kurs Planı 2022-2023

10. Sınıf Fizik DYK Kurs Planı 2022-2023

Bu sayfamızda sizler için 10. Sınıf Fizik DYK Kurs Planı 2022-2023 yayımladık, Aşağıdan 10. Sınıf Fizik DYK Kurs Planı 2022-2023 linkine tıklayarak 10. Sınıf Fizik DYK Kurs Planı 2022-2023 indirebilirsiniz.

» 10. Sınıf Fizik DYK Kurs Planı 2022-2023

Kurs Planları Nasıl Hazırlanır

Eğitim-öğretim yılı boyunca yönetmeliğe uygun olarak düzenlenen, yıl içerisinde öğrencilerin derslerdeki başarılarını artırmak ve öğretim programlarında yer alan içeriklerin pekiştirilmesi amacıyla hafta sonları olacak şekilde kurs planı hazırlanır. Hafta hafta belirlenen derslerin belirli süreler içerisinde hafta sonları öğretmenlerce yapılıp öğrencilerin dersi daha iyi anlaması belirlenen hedefler arasındadır. Dersin sonunda bilgileri pekiştirmek adına öğrencilere kazanım testleri çözdürülür.

Hayatımız boyunca önümüze çıkan işlerimizi yoluna koyarken her şeyi belirli bir plan ve program çerçevesinde halletmeye çalışırız. Bu plan ve programlar, hayatın tüm alanlarında önümüze çıkar. Kurs planları da hazırlanırken hafta sonu işlenecek konulara yer verilir, bu konuların hangi hafta da ve ne kadar sürede işleneceği belirtilerek bir yol haritası oluşturulur. Hazırlanması zorunlu ve bir o kadar da meşakkatli olan kurs planları; ders yılı başladıktan sonra öğrencilerin ihtiyacına yönelik olarak belirlenir.

Kurs planı hazırlarken öğretim programları esas alınmalı, eğitim- öğretim amaçlarına göre dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır.

Kurs Planının Bölümleri içerisinde kursun verileceği tarihten itibaren sırasıyla; öğretim programından alınan hedef ve kazanımlar, konular ve işleyiş süreleri, öğretim materyalleri, ölçme ve değerlendirmenin yer aldığı bir çizelge oluşturulur. Bu çizelge kapsamında öğrencilere belirli bir plan ve program kapsamında kurs verilir.

Eğitim-öğretim hayatımız boyunca planlı ve programlı çalışmak zaman tasarrufu sağlar. Öğretmen ve öğrencileri belirli bir dağınıklıktan korur. Planlı çalışmak eğitim ve öğretimin değerlendirilmesinde, sağlam ve güvenilir olmasında önemli kolaylıklar sağlar. Öğretimin planlanması öğretmen –öğrenci iş birliği açısından gereklidir ve son derece önemlidir.

İlginizi Çekebilecek Konuları

2023 TYT Konuları ve Soru Dağılımları

AYT Konuları ve Soru Dağılımları

YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)

LGS Türkçe Deneme Çöz

LGS Deneme Sınavı PDF İndir

2023 LGS Konuları ve Soru Dağılımları (MEB)

» LGS Puan Hesaplama

TYT Deneme PDF İndir

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

Takdir Teşekkür Hesaplama

Puan Hesaplamaları

2023 Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevapları

9-10-11. Sınıflar Bursluluk Sınavı Soruları 2023

Güncel Yazılı Soruları ve Cevapları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu